Trochu już tu piszę, jakby nie patrzeć. Wiecie co, nawet mi się to spodobało więc może jednak projekt ten nie umrze jak inne śmiercią naturalną. Dobrze jest coś zawsze na początku napisać o sobie, o czym tym blog ma być. Przynajmniej tak się zawiera znajomość - przedstawiam się, mówię coś o sobie. Jeżeli spodoba ci się ta prezentacja, zawieramy znajomość. Mam nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku. No trochu nie po kolei się zaprzyjaźniamy, ale sorry lubię robić wszystko inaczej niż wszyscy.
Zacznijmy może od tego o czym będzie ten blog, myślę że to dobry punkt do rozpoczęcia historii. A i mam na imię Bartek. Szczerze blog jest o wszystkim i o niczym (co może również w skrócie opisać mnie). Rozpocząłem go pisać w październiku 2016. Wcześnie prowadziłem już jakieś blogi, strony, jednak żaden nie przeżył. Szczególnie, że kiedyś "bawiłem się" w tworzenie stron WWW. Impulsem do pisania tego bloga była chęć podszkolenia się w wyrażaniu myśli za pomocą znaków pisanych. Zdaję maturę rozszerzoną z polskiego i pasowałoby nauczyć się ładnie pisać. Druga sprawa, że lubię opowiadać. Wszystko i nic. Niektórzy twierdzą, że czasem uda mi się powiedzieć coś mądrego więc może komuś spodoba się ten blog.
Muszę przyznać, że należę do osób, które "skaczą od kwiatka do kwiatka". Lubię poznawać nowe rzeczy, dlatego często łapię się nowych doświadczeń. Podobnie jest z nauką. Ani humanista, ani ścisłowiec. Powiedziałbym umysł człowieka renesansu, serce romantyka. Najbardziej interesuję się ludźmi, jakkolwiek dziwnie i podejrzanie to brzmi. Głównym obszarem zainteresowania jest więc psychologia i duchowość, poznawanie przeróżnych ciekawostek, historii wydarzeń, religii, kultur, z czym mam nadzieję uda mi się wybrać przyszłą drogę. Oprócz tego lubię dobrą (w ocenie subiektywnej) muzykę i film (szczególnie te starsze). No i oczywiście poznawanie nowych ludzi i miejsc (matka natura wymiata!).
O czym chciałem pisać na tym blogu?
Nie wiem, myślałem, że samo przyjdzie. Ciężko mi wybrać jedną drogę. Na pewno znajdziesz tu moje przemyślenia, na temat otaczającego świata, moich przeżyć, spotkań z filmem i muzyką. Czasem będę się "wymądrzał" - chciałbym się podzielić tym co wiem, szczególnie z obszaru moich zainteresowań. Pokazać jak patrzę na świat i mam nadzieję pomóc go niektórym bardziej zrozumieć, sprawić, aby był bardziej przyjazny. Tu muszę otwarcie powiedzieć, że tego najbardziej się boję, przede wszystkim, że z tyłu głowy mam myśl, że nie jestem taki mondry (to specjalnie). Ostania rzecz jaką tu znajdziecie to napisane przeze mnie opowiadania. Od małego uwielbiam je czytać i od jakiegoś czasu sam zacząłem takowe tworzyć. Wiem nie są to dzieła sztuki, niektóre są tragiczne. Tym bardziej proszę o konstruktywną krytykę, dzięki wam będę pisał lepiej albo po prostu przestanę.
Czego oczekuję?
Moim marzeniem jest widzieć tu dyskusję. Komentarze o tym jak wy patrzycie na dany temat, jaki jest wasz punkt widzenia. Stworzenie społeczności gdzie będzie można porozmawiać o wszystkim i o niczym. Każdy ma tu prawo pisać co tylko chce, proszę jedynie o kulturę wypowiedzi. Każdy komentarz mile widziany.
Pisanie bloga, w ogóle mówienie, pisanie tego co się myśli to takie rozbieranie siebie. W każdej wypowiedzi jest cząstka nas. Trochę się tego boję, że mnie nie polubią co po niektórzy. Ehh, mogę wam tylko powiedzieć: w takim razie spadajcie stąd. Nikogo nie zmuszam do czytania ;)
Fajną sprawą jest również moja szafa, czyli blog na Tumblrze, gdzie wrzucam rzeczy, które w jakiś sposób mnie urzekły - grafiki, cytaty, filmiki etc. Zapraszam!
To by było na tyle. Co jakiś czas będę wrzucał coś o sobie, a jeżeli mielibyście jakieś pytania to piszcie w komentarzach, na tumblrze lub na mój email: bartomiej500@gmail.com.
Do odczytania!

Komentarze
Prześlij komentarz