Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2017

jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

W 1937 roku Dale Carnegie, amerykański pisarz poradników psychologicznych, wydał książkę pt."Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi". Została wydana w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, co i tak wydawało się być za dużym. Ku zaskoczeniu autora i wydawcy książka osiągnęła niewiarygodną popularność i dziś jest przetłumaczona na niemal wszystkie języki świata. Pokazuje to jak bardzo ludziom zależy na zdobyciu tych "super" mocy.

człowiek na ekranie

Jak cały czas to manifestuje, uwielbiam historie ludzi. Pewnie dlatego moim ulubionym gatunkiem filmowym są dramaty. Przygotowałem więc dla was listę filmów psychologicznych, które według mnie warto obejrzeć, jeśli również lubisz historie ludzi. Prawdziwe, bez cukru.

o blogu, o mnie

Trochu już tu piszę, jakby nie patrzeć. Wiecie co, nawet mi się to spodobało więc może jednak projekt ten nie umrze jak inne śmiercią naturalną. Dobrze jest coś zawsze na początku napisać o sobie, o czym tym blog ma być. Przynajmniej tak się zawiera znajomość - przedstawiam się, mówię coś o sobie. Jeżeli spodoba ci się ta prezentacja, zawieramy znajomość. Mam nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku. No trochu nie po kolei się zaprzyjaźniamy, ale sorry lubię robić wszystko inaczej niż wszyscy. 

cisza

Przychodzą takie momenty, kiedy chciałbym rzucić to wszystko i uciec. Uciec tam, gdzie jest cisza, gdzie żaden dźwięk nie odważy się mi przeszkodzić. Zaczepić. W siedzeniu i słuchaniu. Niby czego? Słuchaniu siebie, bo tylko wtedy jestem w stanie to usłyszeć.

weganizm

Anka wymyśliła kolejną rewelację. Tym razem przeszła nawrócenie, ale takie dietetyczno-filozoficzne. Religii nie zmieniła, a przynajmniej ja o tym nie wiem. Co więc dokładnie zrobiła? Postanowiła zostać weganką. Całkowicie odmienić swoje menu. Powiecie, że nic wielkiego? Taaa. Też tak myślałem, póżniej tylko okazuje się, że w domu nie ma nic do jedzenia. Tych wszystkich alg, kasz, mchów i nie wiadomo czego jeszcze, nie uznaję za jedzenie.

list

Jak to jest kochać? Wytłumaczysz mi? Jakie to uczucie? Gdzie czuć ścisk? I jak mocny? Skąd wiemy, że kochamy? Bo oczy i nos? Czy słowa i charakter? Czego boimy się w miłości? Odrzucenia? Wyśmiania? Dlaczego? Skoro kochamy. Zresztą, po co pytam, przecież to nie jest miłość spełniona, to miłość z samotności. D.K.