Przejdź do głównej zawartości

melancholia

. 1. «stan głębokiego przygnębienia i apatii»
  2. «nastrój łagodnego smutku i głębokiej zadumy»
~sjp.pwn.pl
Czas wakacji przelatuje mi jak piasek przez palce. Piasek z plaż, na których smażą się moi znajomi, a ja raczej nie ujrzę nawet kropli morskiej wody w tym roku. Uroki pracy!

Ostatnimi czasy miewa okresy melancholii. Odpływam w myślach w krainy gdzie mnie nie ma, a na pewno jest lepiej niż tutaj. Mój umysł zaczyna tworzyć tysiące scenariuszy tego co mnie czeka, a brutalna rzeczywistość cały czas je weryfikuje. Muszę przyznać przede mną mnóstwo nowego, same niewiadome. Kipi we mnie ciekawość.

Wolne chwile poświęcam szukaniu przyjemności. Oto kilka z nich, które udało mi się odkryć:

1. "Przekrój"
W nowym, kwartalnym wydaniu. Nowa szata graficzna, zmodyfikowana treść. Słyszałem pozytywne opinie na temat tego magazynu. Zauroczyłem się jego wyglądem, kiedy jedna z vlogerek opowiadała o nim i postanowiłem samemu sprawdzić, co tak zachwyca tych wszystkich ludzi. I wiecie co? Przepadłem. Ta gazeta jest rewelacyjna. Piękna oprawa graficzna i bardzo ciekawa treść. Teksty pisane z dużą dozą humoru, ale wcale nie ubogie materiałowo. Znajdziecie artykuły, które skłonią was do refleksji na temat wiele rzeczy (np. reportaże o tragedii drzew, historia psa, który przedawkował opiat), poznacie wyśmienitych ludzi i zaczerpniecie mnóstwo inspiracji. Z czystym sumieniem polecam!


2. "Melancholia"
W ostatnim czasie znalazłem również czas, aby coś obejrzeć. Kierując się odczuwanymi uczuciami wybrałem film Larsa von Tier. Film można podsumować jednym słowem: piękny. Zdjęcia są cudowne, a wszystko okraszone skromną, bo skromną w ilości muzyką klasyczną. Uczta dla oczu. Film przedstawia również rewelacyjnie psychikę bohaterów, pierwsza część obrazu jest cudownym portretem dzisiejszych czasów i relacji z innymi. Nie umiem dużo mówić o filmach bez spoilerów, dlatego odsyłam wszystkich najpierw do zobaczenia produkcji, a później możemy dyskutować bez końca.


3. Wiktoria Mudyna
Trochę reklamy. Dziewczyna lat 19. Przyszły psycholog (tak planuje). Prowadzi kanał na YouTubie, gdzie zamieszcza filmiki poruszające tematy problemów psychicznych, z którymi zmagają się ludzie, w głównej mierze jej rówieśnicy. Znalazłem przez przypadek. Podoba mi się to co robi Wiktoria, myślę, że robi to z głową i swoją pracą pomaga innym ludziom. Widać, że robi to z pasją, żyje tym co mówi. Ogląda się ją bardzo przyjemnie i mądrze prawi :)





Rzeczami pięknymi i inspirującymi trzeba się dzielić!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Logos

„Położył mi błoto na oczy, obmyłem się i widzę”. J 10, 15b

it hurts enough?

Wolę usłyszeć od kobiety brutalne “odpieprzże się” niż pokrętne teksty w rodzaju “kochanie, może byś tak sprawdził, czy cię nie ma w drugim pokoju, i został tam, bo pokój nie lubi być pusty”. ~Tomasz Beksiński, ostatni felieton

Budzenie

Budzę się. Żadne odkrycie, każdy to robi codziennie. Budzę się ze snu, budzę się do życia. Szczególnie uczę się tego drugiego. Przebudzić z życiowego letargu. Powoli docierają do mnie sygnały z zewnątrz, moje oczy dostrzegają otaczającą rzeczywistość. Kurczę, jednak coś tu jest. Kurdę, można żyć też na zewnątrz, nie tylko wewnątrz.